Usunięcie NOD32 Windows 8, 8.1 & 10 w przypadku gdy proces odinstalowania antywirusa się nie powiódł.

Od systemu Windows 8, Microsoft zaniechał wykorzystywanie klawisza F8 podczas bootowania - do przejścia na tzw. „Bezpieczne ładowanie”, czyli ładowanie ograniczone tylko do niezbędnych elementów systemu.
"Bezpieczne ładowie" jest niezbędne m.in. w przypadku gdy zamierzamy usunąć instalację NOD32. Firma na swojej stronie publikuje program ESETuninstaller.exe ale należy uruchomić go tylko po w „trybie bezpiecznego ładowania Windows”.

Jak to zrobić ?

W trybie normalnym pracy Windows wywołujemy tzw. „ekran polecenia (administrator)” i wpisujemy komendę msconfig. W programie msconfig w drugiej zakładce od lewej wybieramy tryb uruchomienia systemu na „bezpieczne ładowanie”. Następnie uruchamiamy system ponownie.
System uruchamia się w „trybie bezpiecznym” czyli rozdzielczość ekranu 640x480, brak łączności z Interentem itp. Wywołujemy „ekran polecenia (administrator)” przechodzimy do folderu w którym znajduje się program ESETuninstaller i go uruchamiamy. Po usunięciu NOD’a system musimy ponownie przeładować i uruchomić msconfig by przywrócić normalny tryb ładowania systemu i znów go przeładować.    

Uwaga:

Genealnie, system Windows 10 nie toleruje i nie potrzebuje żadnego dodatkowego oprogramowania antywirusowego. Defender jest bardzo sprawnym, z dnia na dzeń uzupełnianym o nowe bazy wirusów narzędziem zapewniajacym bezpieczeństwo pracy na komputerze oraz realizującym dodatkowe funkcje jak antymalware, firewall oraz kontrolę aktualizacji sterowników (driverów).  
Gdy po upgradzie do kolejnej wersji Windows 10 lub przy pierwszej jego instalacji z Windows 7, 8 lub 8.1 pojawi się na ciemnym ekranie komunikat:

Driver IRQL NOT LESS OR EQUAL epfwwfp.sys

musisz usunąć ten plik z systemu. Plik ten związany jest z systemem ESET NOD32 antywirus.

Wykorzystując menu "naprawy systemu", musisz odnaleźć opcję przejścia do linni komend i to jako administrator. Następnie wpisać komendę:

DEL /F/S/Q/A „C:\Windows\System32\drivers\epfwwfp.sys

Uważaj przy tym na klawisze slash & backslash „/”  „\”.

System powinien wystartować.

Generalnie, gdy decydujesz się na upgrade lub update systemu Windows 10 w pierwszej kolejności odinstaluj NOD'a. Po upgradzie możesz go ponownie zainstalować i będzie on pracował poprawnie. Pamiętaj jednak o tym iż Windows 10 posiada swój własny system antywirusowy Windows Defender.
Windows 10 - problemy z ESET NOD32
Windows 10 - SYSTEM SERVICE EXCEPTION win32kfull.sys
Taki drobny komunikat potrafi pojawić się na Twoim komputerze po udpdate Windows 10. Co on oznacza ? Najprawdowpodobniej jedno z Twoich urządzeń podpiętych do komputera lub zainstalowane oprogramowanie "utraciło zaufanie" firmy Microsoft.  
Windows 10 - niejawny tester systemu

Od kilku lat używam systemu Windows 10 jako tzw. niejawny tester na tzw szybkiej ścieżce rozwoju systemu. Krótko mówiąc jestem królikiem doświadczalnym i na sobie testuję pomysły twórców systemu przy okazji tracąc sporo czasu na szukanie rozwiązań powstałych problemów. 

Obok umieściłem kilka takich problemów na które natknąłem się u siebie oraz na komputerach klientów, którzy przeszli na Windows 10

Nie są to wszystkie problemy. Windows 10 nie toleruje niektórych starych urządzeń, płyt głównych - i to jest proste bo wychodzi zaraz na początku w procesie sprawdzania systemu, kamer internetowych - i tu problem z reguły pojawia się później i nie pozostaje nam nic jak tylko zakup nowej z certyfikatem Windows 10 itp.

Windows 10 niezbyt dobrze toleruje również programy antywirusowe czy firewalle innych producentów.

Jeżeli napotkasz na problem z Windows 10, z którym nie wiesz co zrobić napisz maila pod adres biuro@3z.com.pl.
Mając na swoim komputerze Windows 10 warto na smartfonie zainstalować również ten system lub jeszcze lepiej kupić telefon z Windows 8,1 lub Windows 10.
Problemy:
Problem z kodem błędu ”c101b000” pojawiającym się podczas pobierania aplikacji (WhatApps, Maps itd.) ze sklepu WindowsPhone  możesz rozwiązać w następujący sposób:
1. Spróbuj zmienić swoje połączenie internetowe - sieć Wi-Fi / LTE.
2. Sprawdź czy nie są dostępne aktualizacje dla Twojego telefonu.
3. Znajdź opcję “Aktualizacje” i usuń wszystkie niedokończone.
4.  Wykonaj tzw ”soft reset” - wyłacz telefon a przy ponownym włączaniu naciśnij razem klawisze wyciszania dźwięku oraz Power do momentu aż telefon wibracjami nie da Ci znać że startuje
Upgrade z Windows 8.1 do Windows 10

Jeżeli posiadasz Nokię np 635 z Windows 8,1 nie instaluj na niej Windows 10. Szkoda Twojego czasu i nerwów. Ona znakomicie pracuje w środowisku Windows 8 a w Windows 10 się dusi. Najczęściej zobaczysz napis mówiący o tym, że masz czekać bo wznawaim pracę albo niektóre aplikacje bedziesz musiał startować dwu lub trzykrotnie. . 
WINDOWS PHONE
STRONA GŁÓWNA
Sprzęt